Druk rolowy

81 479 05 32

Druk arkuszowy

81 381 85 86

Niskonakładowy druk książki – czy to się opłaca?

Cyfrowy druk książek umożliwia realizację wydruku książki już od jednego egzemplarza w formie opłacalnej finansowo. Druk niskonakładowy to rozwiązanie idealne dla osób pragnących wydrukować niewielką liczbę egzemplarzy. Dzięki jego wykorzystaniu, możesz pozwolić sobie na wydruk własnego tomiku poezji, samodzielnie stworzonej powieści, czy książki kucharskiej z przepisami ukochanej babci.

Na czym polega cyfrowy druk niskonakładowy? 

Druk cyfrowy i druk offsetowy stanowią dwie najbardziej popularne metody realizowania wydruków różnych materiałów w profesjonalnych drukarniach. W przypadku druku offsetowego (wielkonakładowego) w procesie drukarskim wykorzystuje się wielkie rolki papieru i przygotowane matryce, dzięki czemu możliwe jest wykonanie tysięcy egzemplarzy w przystępnej cenie. Nie jest on, jednak zbyt opłacalny, gdy zachodzi konieczność wykonania wydruku książek w niewielkiej ilości, na przykład na użytek własny albo prezent, czy też do zbadania opinii kilku czytelników.

Druk niskonakładowy umożliwia druk książek od jednej sztuki do kilkuset egzemplarzy w wielu formatach, w wersji klejonej lub szytej oraz przy zastosowaniu dowolnego rodzaju okładki. Ponadto, druk cyfrowy charakteryzuje się bogactwem kolorów, a wydruki można realizować na różnych rodzajach papieru. Wśród zalet niskonakładowego druku cyfrowego warto również podkreślić szybką realizację zleceń oraz możliwość wprowadzenia koniecznych zmian, nawet tuż przed wydrukiem. 

Trzy książki z logo drukarni cyfrowej w Lublinie

Co decyduje o opłacalność niskonakładowego druku cyfrowego? 

Myśląc o opłacalności cyfrowego druku książki poza oczywistym kosztem, warto również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak szybkości wydruku, a metoda cyfrowa jest w tej kwestii bezkonkurencyjna. Równie istotny jest cel wydruku. Jeżeli zależy Ci na budowaniu swojej kariery pisarskiej lub chcesz sprawdzić opinię innych na temat własnego dzieła, nie warto drukować zbyt dużej ilości egzemplarzy, ryzykując, że inwestycja się nie zwróci. 

Przygotowując publikację z opisami rodzinnych wyjazdów, czy coś specjalnego na prezent dla kogoś bliskiego, potrzebujesz niewielkiej ilości sztuk, a to również powinno przesądzić o wyborze metody cyfrowej. Wiele firm wybiera wydruk cyfrowy materiałów reklamowych, czy też dokumentów biznesowych i folderów w niewielkim nakładzie. Decyduje o tym możliwość wprowadzania koniecznych poprawek przed wydrukiem i szybki czas realizacji.

Ile kosztuje wydruk książki?

Tani druk cyfrowy może być wykorzystywany do wydruku małych form, w tym kalendarzy, książek, wizytówek, ulotek, etykiet, ale także do druku materiałów wielkoformatowych, takich jak plakaty, czy banery. Cena druku książki i innych materiałów zależna jest od wielu czynników, takich jak: liczba stron i grafik w publikacji, wybrany rodzaj papieru i okładki, a także sposób uszlachetniania wydruku. Znaczenie ma również to, czy publikacja jest czarno-biała, czy zawiera kolorowe grafiki. Druk książek metodą cyfrową rzeczywiście jest nieco droższy niż przy zastosowaniu techniki offsetowej, ale w przypadku małej liczby materiałów, to druk cyfrowy staje się bardziej opłacalny. 

Kobieta zajmująca się wydrukami cyfrowymi książek

Druk cyfrowy – jaki nakład jest opłacalny? 

Określenie ilości sztuk drukowanych egzemplarzy, w przypadku której to druk cyfrowy jest bardziej opłacalny nie stanowi łatwego zadania. Standardowo uważa się, że druk offsetowy jest wydajniejszy, gdy zachodzi potrzeba wydruku ponad 2 tysięcy sztuk, ale stały rozwój techniki cyfrowej i maszyn do druku cyfrowego może to szybko zmienić. W razie wątpliwości, która technika drukarska jest bardziej opłacalna, warto skonsultować się ze specjalistami pracującymi w profesjonalnej drukarni. 

Niskonakładowy druk książki – komu się opłaca? 

Niskonakładowy druk książek opłaca się zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, którym zależy na dobrej jakości wydrukach i szybkim czasie realizacji zlecenia. Druk książek online jest dla każdego, ponieważ gwarantuje większą dostępność cenową. Nie musisz inwestować pieniędzy w dużą ilość nakładów, gdy potrzebujesz zaledwie kilku sztuk lub gdy przygotowujesz opcję przedsprzedaży, dystrybuując na początek kilkaset sztuk swojej książki.

Potrzebujesz projektu lub masz indywidualne wymagania?

Skontaktuj się

0
    0
    Wyślij zapytanie
    Póki co nie masz dodanych żadnych produktówWróć do strony