Druk rolowy

81 479 05 32

Druk arkuszowy

81 381 85 86

Kalendarz ogrodnika na rok 2023 – dopasuj go do swoich potrzeb!

Rozplanowanie prac w ogrodzie pozwala na wykonywanie niezbędnych czynności w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie. Posiadając własny ogródek łatwo zapomnieć, kiedy jest najlepszy czas na przydomowe prace i sadzenie warzyw. Rozwiązaniem na dużą ilość zaplanowanych czynności może okazać się kalendarz ogrodnika

Kalendarz ogrodnika co kiedy sadzić?

Kalendarz ogrodnika pomaga na spokojnie kontrolować daty wysiewu poszczególnych warzyw. Od dobrze zaplanowanego okresu tych działań zależy to, czy roślina wzrośnie, a jej plony będą jakościowo dobre. Wyróżniamy kilka sposobów uprawiania warzyw: wysiew nasion bezpośrednio do gruntu, wysiew nasion pod osłoną oraz rozsady roślin. W zależności od wyboru jarzyn oraz sposobu wysiewu ustalamy datę i planujemy ją zapisując daty w kalendarzach.

Kiedy sadzić warzywa w ogródku?

W pierwszych miesiącach roku zadbaj o przygotowanie gruntu i jego rozplanowanie pod uprawę warzyw. Zaopatrz się także w niezbędne narzędzia i nasiona. Pierwsze zasiewy wpisz w kalendarz dopiero w kwietniu. Jest to odpowiedni moment na wysianie: buraków, pora, rzodkiewki, kalafiora, cebuli i pietruszki. Najlepszym terminem do sadzenia ogórków, dyni, kopru, pomidorów, bazylii i rukoli będzie maj, a szczególnie jego druga połowa, kiedy zazwyczaj nie występują już nocne przymrozki. 

W czerwcu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz wysiać pomidory i ogórki. Wyższe temperatury sprzyjają też zasianiu: papryki, cukinii, kabaczka, fasoli i sałaty łodygowej. Na lipiec zanotuj w swoim kalendarzu przypomnienie o nawożeniu i doglądaniu roślin oraz zasianiu marchwi i rzepy. W sierpniu znajdziesz już pierwsze zbiory w swoim ogrodzie! Możesz skosztować własnych ogórków, papryki czy pomidorów.

Po zebraniu wszystkich plonów (w okolicach października) nie zapomnij o niezbędnych pracach porządkowych przed kolejnym sezonem.

Pomocne informacje w kalendarzu

W kalendarzu możesz zapisać wszystkie daty planowanych prac w ogrodzie. Kalendarze trójdzielne sprawdzą się idealnie jako ogólny pogląd na zaplanowane działania w przeciągu trzech miesięcy. Pomoże ułożyć plan zakupów i pozostałych obowiązków, jak np. prace porządkowe – przygotowanie gleby, niezbędnych narzędzi i nawożenie. 

Jeśli uprawianie ogródka nie jest Twoim głównym zajęciem, a jedynie ulubionym hobby, warto pomyśleć także o bardziej kompaktowej wersji kalendarza ogrodnika. Kalendarze domki spiralowane postawisz przy ekranie komputera, w kuchni, czy salonie. Dzięki temu oszczędzisz miejsce na ścianie, a na pewno nie zapomnisz o nadchodzących pracach. 

Indywidualny projekt i wydruk

Spersonalizowany kalendarz 2023 możesz stworzyć nie tylko z najważniejszymi dla Ciebie informacjami o planowanych nasadzeniach, ale także dostosujesz go wizualnie do swoich upodobań. W ramach indywidualnego projektu możesz wybrać jego układ, rodzaj zastosowanego papieru, zadruku, wykończenia oraz własną grafikę czy zdjęcie.

Potrzebujesz projektu lub masz indywidualne wymagania?

Skontaktuj się

0
    0
    Wyślij zapytanie
    Póki co nie masz dodanych żadnych produktówWróć do strony