Druk rolowy

81 479 05 32

Druk arkuszowy

81 381 85 86

Ile kosztuje wydrukowanie książki?

W dobie cyfryzacji wszystko można czytać na komputerze, smartfonie, czy tablecie. Jednak dalej jest bardzo dużo osób, które preferują papierowe wersje książek, czy katalogów. Pozwalają one na wyłączenie się ze świata online i oderwanie się od codzienności. O tym, jak przebiega drukowanie książek i ile kosztuje ich wykonanie, przeczytasz w tym artykule.

Jak wydrukować książkę?

Drukowanie książek wykonywane jest w profesjonalnych drukarniach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Produkcja realizowana jest na zlecenia wydawnictw, ale także dla indywidualnych klientów i różnych przedsiębiorstw. Tego typu projekty często cechuje mały nakład, a do ich wytworzenia najlepiej sprawdza się druk cyfrowy książek. Sposób ten umożliwia wydruk egzemplarzy bez narzuconej ilości sztuk i w wysokiej jakości. Pozwala także na optymalizację kosztów i ochronę środowiska. 

Przed przystąpieniem do wydruku książki należy dokładnie przygotować projekt (tak zwane “składanie książki”), zdecydować o jej wyglądzie i wybrać odpowiednie miejsce oferujące druk książek. Każdy otrzymany plik jest sprawdzany przez drukarnię pod względem dostosowania do druku – marginesy, spadki oraz jakość grafik. Warto przygotować sobie także projekt okładki, gdyż nie wszystkie drukarnie oferują jego wykonanie. 

Gdzie drukować książki?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania odpowiedniego miejsca do druku książki, koniecznie sprawdź zaufane miejsca z profesjonalnym sprzętem, doświadczeniem w branży oraz o indywidualnym podejściu do projektu. Aby finalny projekt jak najbardziej odpowiadał Twoim oczekiwaniom, wybierz drukarnię, w której możesz dostosować wykorzystany papier, rodzaj okładki i format. Wybór tych parametrów warto skonsultować ze specjalistą, aby finalny efekt cieszył oko i mógł być powodem do dumy. 

Nie wszystkie firmy podejmują się drukowania małych nakładów, warto więc znaleźć taką, która jest nastawiona na potrzeby klienta i dostosuje ilość wydruków do jego preferencji. Najczęściej spotykanym, finalnym produktem jest książka klejona A5, a tylko nieliczne drukarnie oferują drukowanie książek w niestandardowym formacie

Ile kosztuje wydrukowanie 500 stron?

Aby szczegółowo wycenić koszt wydruku książki, najpierw należy ustalić kilka podstawowych kwestii dotyczących wyglądu i formy dzieła. Cena zależy, m.in. od takich czynników jak:

 • ilości sztuk,
 • liczby stron,
 • rodzaju oprawy,
 • rodzaju zadruku,
 • układu – poziomego lub pionowego,
 • zapotrzebowania na projekt graficzny,
 • rodzaju papieru wewnątrz, jak i okładki,
 • formatu i sposobu wykonania (np. książka klejona A4),
 • dodatkowych udogodnień (np. uszlachetnienie okładki).

Bez znajomości wszystkich powyższych parametrów niemożliwe jest podanie konkretnej ceny realizacji. Jeśli Twoja książka do druku jest gotowa i chcesz dowiedzieć się więcej o przebiegu jej produkcji lub koszcie realizacji zlecenia, to zapraszamy do kontaktu.

Potrzebujesz projektu lub masz indywidualne wymagania?

Skontaktuj się

0
  0
  Wyślij zapytanie
  Póki co nie masz dodanych żadnych produktówWróć do strony